EXTRA PROFIT!? DE HOGYAN?

 

 

Amikor a gazdagság beállít, akkor olyan gyorsan jön és olyan bőséggel,
hogy azon fogsz csodálkozni, hogy eddig hol volt az életedből.

MENÜ

paypal.cards.jpg

Internetes fizetés/vásárlás és
a PayPal pénzfogadás/utalás

A manapság leginkább elterjedt biztonságos internetes fizetési mód az angol Secure Socket Layer kifejezésből nyert: SSL –amelyet minden korszerű böngésző program támogat, kétségkívül megkülönböztetett védelmet nyújt a vevők számára. A biztonság különlegessége abból adódik, hogy a kártyaadatok a bankhoz jól védett csatornán 128 bites titkosítással üzemmódra vált át, ami abban nyilvánul meg, hogy a böngésző címsorában utnak el. Hogyan lehet felismerni az SSL-alapú biztonságos fizetési módot? Úgy, hogy az online módozatú fizetés kiválasztásakor a böngésző SSL- változik,a http kezdetű cím https-re amelyet a böngészőablak alsó sorában egy kulcs, vagy egy sárga csukott lakat jelez.

Olyan információterjedési közeg ez, mint egy ablak nélküli alagút, amin lehetetlen, vagy legalábbis valószínűtlenül nehéz feladat bekukucskálni. Sőt, ha valaki netán végig is követné a vevő és az eladó között zajló „bit-áramlásokat”, a kártya adatait még akkor sem tudná megfejteni. Ráadásul a kártyaszám nem az internetes áruház szerverére, hanem közvetlenül a bankhoz jut el. Így még a kereskedőnek sincs esélye arra, hogy a kártyaadatokhoz hozzájusson, és azokkal visszaélhessen.

Ezzel szemben: bármely bolti pénztárnál vagy benzinkútnál fizetünk készpénzkímélően, a személyzet kézbe veszi a vevő kártyáját, miáltal minden fontos kártyaadatnak a birtokába juthat. Emellett – bár kevesen tudják – az internetes kereskedelemben a technológiai védelmen túl jogi védelem is létezik. Azoknak, akiket netán még a magas szintű titkosítás nem nyugtat meg, elmondhatjuk, hogy a bankok a vitás kérdésekben automatikusan a vevő javára döntenek. Tehát, amennyiben az internetes fizetés során a vásárló kártyaadataival visszaélnek, akkor a bank vita nélkül visszafizeti neki az áru ellenértékét. Azaz: ily módon a vevő nagyobb védelmet élvez, mintha csupán hagyományos módon vásárolt volna. Az egyetlen védelmet tehát az jelenti, ha mindenki biztonságos helyen tartja a kártyáját, illetékteleneknek nem adja oda, és mindig körültekintően vásárol vele. Az interneten történő fizetés szélesebb körű elterjedésének ösztönzésére a bankok speciális szolgáltatásokat is nyújtanak: olyan kártyákat fejlesztettek ki, amelyek kifejezetten az internetes használatot támogatják.

Az OTP által kínált WebKÁRTYA a virtuális Eurocard/Mastercard típusú bankkártya kizárólag az interneten végzett tranzakciók ellenértékének kiegyenlítésére szolgál. Az ügyfél a számlát OTP HáziB@NK-on keresztül a vásárlási igényeinek megfelelően, valamint tetszőleges időben és összeggel töltheti fel. A fizetések ellenőrzésére pedig hasznos eszköz a Mobil Kártyakontroll, amely által az ügyfél a Mobil TeleBANK segítségével SMS-üzenetet kaphat a kártyás vásárlásokról.

A K&H bank is bevezette a Visa Internet kártyát, amelyre egyedi limitek állíthatók be. E szolgáltatás keretében az ügyfél által megadott mobilszámra minden egyes bankkártyás internetes vásárlásról SMS-üzenetet küld, amelyben közli az összeget, időpontot és a vásárlás helyszínét.

Természetesen a hagyományos dombornyomásos EC/MC vagy Visa kártyákkal is biztonságosan lehet fizetni. Ebben az esetben az internetes fizetésnél a kártyaszám mellett egy második azonosítót is meg kell adni – ez a CVC2 kód –, amely további biztonságot ad. Bankkártya birtokos neve Bankkártya száma: a kártya előlapján található 16 jegyű szám Bankkártya lejárati dátuma: a kártya előlapján található dátum hónap/év formátumban CVC2 vagy CVV2 kód: a kártya hátoldalán az aláírási panelen (Virtuális kártya esetén a hátoldalon, a színes sávon) található, a kártyaszám utolsó négy számjegye után szereplő 3 jegyű szám

Fontos tehát, hogy az internetes vásárlásoknál megbízható kereskedőtől, biztonságos, titkosított környezetben vásároljunk! Bankkártyája adatait mindig kezelje bizalmasan! Ügyeljen rá, hogy a kártyaszámot és annak lejárati dátumát ne adja ki illetékteleneknek! Internetes vásárlás során a kereskedő általában a kártya hátoldalán lévo CVC2 illetve CVV2 kódot is elkéri az egyéb adatok között. Ezt az azonosítót ugyanolyan gondossággal kezelje, mint a PIN kódját! A kártyájához tartozó PIN kódot semmilyen körülmények között ne adja meg!

PayPal pénzfogadás/utalás

Az Ebay online piactérről 2005 nyara óta vásárolhatnak szabadon a Magyar felhasználók a PayPal segítségével. Akkor a szolgáltatás az Európai Unióhoz egy évvel korábban csatlakozott 10 állam polgárai számára vált egyszerre elérhetővé, de a pénzfogadás lehetősége 2006 szeptemberig csak ígéret maradt.

2006. szeptember 14-étől a Magyarok is fogadhatnak pénzt a PayPal segítségével. A PayPal honlapjára kirakott hírből kiderül, hogy Csehország, Magyarország, Lengyelország és Thaiföld regisztrált felhasználói nemcsak vásárlásra, hanem eladásra, tehát pénz fogadására is használhatják a rendszert. A szolgáltatás kibővítése komoly hatással lesz a hazai online aukciós piacra, hiszen eddig csak a hazai bankok gyakran túlságosan magas utalási díjait megfizetve juthatott el a pénz az eladóhoz.

Az 1999-ben alapított nyolcéves PayPal-t négy éve vásárolta meg az Ebay, jelenleg 55 országban több mint 100 millió regisztrált felhasználója van. A banki gyakorlattal ellentétben a szolgáltatás rendkívül alacsony díjakat számol fel utaláskor, ami igaz a nemzetközi tranzakciókra is (sőt, ingyen is működik a rendszer), ezért az Ebay-en jellemző kisösszegű vásárlások szinte elengedhetetlen kiegészítője. A szolgáltatás sikerességét mutatja, hogy éves átlagban minden másodpercre 1128 dollárnyi, azaz 240 ezer forintnyi tranzakció jut.

Mire jó a PayPal?

Hosszú várakozás és rövid hitegetés után a PayPal-birodalom teljes jogú polgáraivá váltak a Magyar felhasználók is: most már biztos, hogy nemcsak küldhetnek, hanem fogadhatnak is pénzt a világ legnépszerűbb online fizetőrendszerén keresztül.

A népszerű Ebay online piactéren gyakorlatilag megkerülhetetlen ez a fizetési mód. Sokan szenvedtek mostanáig azzal, hogy a fizetnivalójukat borítékba dugott készpénz formájában, banki átutalással, esetleg a méregdrága Western Union révén voltak kénytelenek eljuttatni az eladóhoz. A PayPal-átutalásoknak is van költségük, de ez csak töredéke a bankiénak. Mivel a rendszeren belül csak átvezetni kell az összegeket, nem merül fel többszörös banki illeték. Az online aukciókra jellemző kis összegű átutalásoknál ennek a megoldásnak gyakorlatilag nincsen alternatívája. Mostantól a PayPal-accounton elhelyezett pénz a számlatulajdonos kérésére 5-7 munkanapon belül átkerül a regisztrációkor megadott magyarországi bankszámlára. A tranzakció költsége 25.000,- forintig 250,- forint, azon felül ingyenes.

A rangsorban Magyarország után következik többek között Argentína, India és Jamaica - ha valaki onnan szeretne hozzáférni a PayPal-en összegyűlt pénzéhez, kénytelen papírcsekkel operálni vagy az Egyesült Államokban bankszámlát nyitni. Csak USA-beli számlára fogadhat pénzt, aki Izraelben vagy Törökországban lakik, és továbbra is el vannak átkozva balti barátaink, illetve a szlovákok és a szlovének, akik semmilyen módszerrel nem juthatnak pénzhez a PayPal-en keresztül. Ez utóbbi csoportba tartozott eddig Magyarország is.

 

Néhány bank Internetkártya ajánlata


ÁÉB
------------


ÁÉB
------------

BB
------------

CIB
------------

ERSTE
------------

MKB
------------

OTP
------------

REIFFEISEN
------------

UNICREDIT
------------

VOLKSBANK

--~~~--

 

 

ikartya_200.jpg

 

Asztali nézet